Цензор.НЕТ

24.11.18 15:06

Порошенко: Латвія - не просто друг і партнер, але й адвокат України

Президент України Петро Порошенко та Президент Латвійської Республіки Раймондс Вейоніс обговорили питання євроатлантичної інтеграції України.

Порошенко: Латвія - не просто друг і партнер, але й адвокат України

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-служба Глави держави.

Під час спільної прес-конференції за підсумкам переговорів Президент України Петро Порошенко наголосив, що Латвія є не просто другом, не просто партнером, а адвокатом нашої країни в її євроінтеграційних прагненнях.

"Я радий, що українсько-латвійське партнерство продовжує зміцнюватися і ми встановили практику наших обмінів, координації наших дій в міжнародних організаціях", - зазначив Президент України, додавши, що у діалозі з латвійськими партнерами ми маємо повне взаєморозуміння та спільні підходи практично з усіх питань.

"Ми дуже вдячні за підтримку в європейській і євроатлантичній інтеграції, за чітку позицію Латвії тримати двері ЄС і НАТО відкритими для України", - сказав Президент. Він наголосив, що це особливо важливо з огляду на ухваленні в першому читанні Верховною Радою змін до Конституції щодо визначення мети української зовнішньо політичного курсу – це членство в ЄС і НАТО.

"Мені сьогодні приємно було почути, що пан Президент і Латвія чітко поділяє цю українську позицію. Це не лише в інтересах України, це в інтересах Європи, в інтересах НАТО, бо Україна йде туди не з порожніми руками. Україна як східний фланг НАТО  робитиме свій величезний внесок для захисту свободи, демократії в Європі і світі", - також наголосив він.

Президент також відзначив допомогу Латвії в реформуванні сектору безпеки України і його наближення до стандартів НАТО. "На сьогодні ми маємо унікальну позитивну співпрацю – інструктори наших латвійських партнерів спільно з українцями вивчають досвід протидії України гібридній війні, російській агресії. Ми вивчаємо той позитивний досвід, який має Латвія в побудові своїх збройних сил", - розповів він.

Президент Латвійської Республіки Раймондс Вейоніс, зі свого боку, зазначив: "Я радий відзначити, що наші країни мають прекрасні двосторонні відносини. Ми ведемо дуже конструктивний політичний діалог, співпрацюємо в багатьох сферах".

"Латвія підтримує і буде підтримувати український шлях до Європейського Союзу і до НАТО. Ми чекаємо на вас", - сказав Раймондс Вейоніс.

"Я думаю, що Угода про асоціацію з Європейським Союзом і безвізовий режим – це дуже потужні інструменти просування і поглиблення не тільки наших двосторонніх відносин, а також відносин з іншими друзями України в Європі", - зазначив Президент Латвії.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики