Цензор.НЕТ

25.11.18 20:21

Україна готує дипломатичний демарш в ООН у зв'язку з провокацією Росії проти українських кораблів, - Ніколенко

Українська сторона готує низку дипломатичних кроків на рівні генерального секретаря ООН, а також у Радбезі ООН у відповідь на провокації Росії в Чорному морі, коли було атаковано і заблоковано українські кораблі.

Україна готує дипломатичний демарш в ООН у зв'язку з провокацією Росії проти українських кораблів, - Ніколенко

Про це повідомив спікер Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Провокації РФ сягнули критичної межі. Росія систематично перешкоджає навігації в Чорному та Азовському морях у порушення норм міжнародного права, насамперед Конвенції ООН із морського права. Застосування прикордонними кораблями РФ сили проти кораблів ВМС України є відверто агресивними діями, на які має належним чином відреагувати ООН", - підкреслив український дипломат.

З огляду на це, за його словами, "за дорученням Президента Порошенка, Україна ініціює низку кроків в Організації Об'єднаних Націй". Він уточнив, що українська сторона готує дипломатичний демарш, зокрема на рівні генерального секретаря та Ради Безпеки ООН.

Ніколенко також зазначив, що провокації РФ у Чорному та Азовському морях будуть відображені в новій резолюції, яку готує українська сторона. "Цей інцидент лише підтверджує важливість підготовленого Україною в ГА ООН проекту резолюції щодо мілітаризації Криму, розгляд якого відбудеться наступного місяця", - підкреслив представник Постійного представництва України при ООН.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Кораблі ВМС ЗС України чекають проходу Керченською протокою. О 13:42 за інформацією Керчтрафікконтролю, на проході моста перекрито рух в обидва боки, бо сів на мілину танкера перед мостом із боку Азовського моря. Рух протокою закрито в обидва боки.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики