Цензор.НЕТ

25.11.18 21:50

Українські кораблі в Азовському морі захопили спецпризначенці РФ, - ВМС ЗСУ

Командування Військово-морських сил ЗСУ оприлюднило дані про захоплення українських суден і поранення двох моряків.

Українські кораблі в Азовському морі захопили спецпризначенці РФ, - ВМС ЗСУ

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-центр Командування ВМС ЗС України.

"За оперативною інформацією, малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ", "Нікополь" вражені вогнем противника і втратили хід. Рейдовий буксир "Яни Капу" також змусили зупинитись. Кораблі захоплені спецназом РФ. Також є інформація про двох поранених українських військових моряків", - йдеться в повідомленні.

Українські кораблі в Азовському морі захопили спецпризначенці РФ, - ВМС ЗСУ 01

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики