Цензор.НЕТ

25.11.18 23:31

Дії РФ - агресія, РНБО вирішуватиме питання про введення воєнного стану, - Турчинов. ВIДЕО

Засідання РНБО розпочнеться опівночі.

Військовий кабінет ухвалив, що дії Росії в Азовському морі є актом агресії. Про це журналістам у Києві заявив секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Напад російських військових на кораблі українських ВМС є нічим іншим, як актом російської військової агресії", - сказав Турчинов.

"Запропоновано провести засідання РНБО для оголошення режиму воєнного стану. Засідання РНБО відбудеться сьогодні о 00:00", - повідомив глава РНБО.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

Пізніше ВМС України повідомили, що катери захоплені ФСБ РФ, шестеро українських військовослужбовців зазнали поранень.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики