Цензор.НЕТ

26.11.18 07:51

Порошенко підтримав введення воєнного стану

Тепер рішення мають ухвалити депутати. Сьогодні Верховна Рада збереться на екстрене засідання.

Порошенко підтримав введення воєнного стану

Президент України Петро Порошенко на екстреному засіданні РНБО підтримав рішення про введення воєнного стану, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Це не означає, що Україна буде проводити будь-які наступальні операції", - заявив президент.

За словами Порошенка, також рішення не означає якого-небудь зміни дій ЗСУ в зоні ООС на Донбасі. І не передбачає термінової мобілізації.

Порошенко розповів, що вже отримав сотні дзвінків від воїнів, що перебувають у резерві, які повідомляли, що готові стати на захист України.

Порошенко закликав ветеранів першої хвилі мобілізації бути напоготові.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Читайте також: ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики