Цензор.НЕТ

26.11.18 07:40

РНБО підтримує введення воєнного стану на 60 днів, рішення має підтвердити Верховна Рада

26 листопада о 16:00 народні депутати зберуться на позачергове засідання, щоб затвердити рішення про введення воєнного стану, запропоноване РНБО.

РНБО підтримує введення воєнного стану на 60 днів, рішення має підтвердити Верховна Рада

Рада національної безпеки і оборони пропонує Порошенку ввести воєнний стан терміном на 60 днів, повідомляє Цензор.НЕТ.

"П'ять років Росія веде гібридну війну проти України, але вперше вони неприховано атакували Збройні сили України. Раніше це робилося приховано, вони використовували своїх військовослужбовців без розпізнавальних знаків. Сьогодні військові підрозділи ФСБ Російської Федерації атакували наші Військово-морські сили, до того ж вели вогонь на ураження. І ми знаємо важкі наслідки. Саме тому ми говоримо про небезпеку не тільки провокацій у Чорному і Азовському морях, а й на суші. Ми бачимо ту активну підготовку військових підрозділів Російської Федерації, що відбувається вздовж наших південних, східних і північних кордонів. Саме тому є пропозиція про рішення Ради національної безпеки і оборони: констатувати, що дії Російської Федерації є збройною агресією проти України і підпадають під пункти c, d статті третьої Резолюції 3314 Генеральної асамблеї ООН від 14 грудня 1974 року, визначити як необхідне введення в Україні особливого правового режиму для створення умов відсічі збройної агресії та гарантування національної безпеки, усунення загроз державності й незалежності та територіальної цілісності України, у зв'язку з цим - запропонувати президенту України ввести воєнний стан в Україні терміном на 60 діб", - заявив під час засідання РНБО Олександр Турчинов.

Це рішення має підтримати Верховна Рада. Завтра депутати зберуться на позачергове засідання. Президент України звернувся до них із закликом обов'язково взяти в ньому участь.

РНБО підтримує введення воєнного стану на 60 днів, рішення має підтвердити Верховна Рада 01

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій повідомив, що екстрене засідання Верховної Ради відбудеться в понеділок, 26 листопада, о 16:00. Воно відбуватиметься в закритому режимі.

РНБО підтримує введення воєнного стану на 60 днів, рішення має підтвердити Верховна Рада 02

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства. 

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики