Цензор.НЕТ

26.11.18 08:26

"ЄС мусить діяти рішуче і різко", - Україна звернулася до Євросоюзу з приводу нових санкцій проти Росії через атаки в Керченській протоці

Україна закликає Європейський Союз та держави-члени відреагувати на використання сили Росією в Керченській протоці новою хвилею санкцій.

"ЄС мусить діяти рішуче і різко", - Україна звернулася до Євросоюзу з приводу нових санкцій проти Росії через атаки в Керченській протоці

Про це повідомив посол України в ЄС Микола Точицький в своєму Twitter, передає Цензор.НЕТ.

"Росія атакує Україну і піднімає нову хвилю військової агресії проти України в Керченській протоці і Азовському морі. Три українські кораблі захоплено. Шестеро українських військовослужбовців поранено. ЄС мусить діяти рішуче і різко", - заявив посол.

Він закликав главу дипломатії ЄС Федеріку Могеріні порушити це питання на засіданні ради закордонних справ цього понеділка.

"Нам потрібні нові санкції проти Росії. Ми маємо зупинити війну Кремля проти України", - заявив Точицький.

ЄС мусить діяти рішуче і різко, - Україна звернулася до Євросоюзу з приводу нових санкцій проти Росії через атаки в Керченській протоці 01

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Читайте також: ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

На засіданні РНБО ухвалено рішення рекомендувати ввести в Україні воєнний стан терміном на два місяці. Його мають підтримати народні депутати. Позачергове засідання Верховної Ради призначено 26 листопада на 16:00.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики