Цензор.НЕТ

26.11.18 09:16

"Це не може трактуватися інакше, як акт агресії", - Лінкявічюс про захоплення спецпризначенцями РФ українських кораблів

Міністр закордонних справ Литовської Республіки Лінас Лінкявічюс рішуче засудив дії РФ в Азовському морі проти українських кораблів, назвавши їх актом агресії.

"Це не може трактуватися інакше, як акт агресії", - Лінкявічюс про захоплення спецпризначенцями РФ українських кораблів

Про це глава литовського МЗС написав у своєму акаунті у Twitter, передає Цензор.НЕТ.

"Рішуче засуджую дії Росії щодо фізичного блокування Керченської протоки і тарану українського корабля. Це не може трактуватися інакше, як акт агресії та чергове грубе порушення міжнародного морського права. Такі дії підривають безпеку всього регіону", - написав Лінас Лінкявічюс.

Це не може трактуватися інакше, як акт агресії, - Лінкявічюс про захоплення спецпризначенцями РФ українських кораблів 01

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Читайте також: ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

На засіданні РНБО ухвалено рішення рекомендувати ввести в Україні воєнний стан терміном на два місяці. Його мають підтримати народні депутати. Позачергове засідання Верховної Ради призначено 26 листопада на 16:00.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики