Цензор.НЕТ

26.11.18 09:36

Рішення про введення воєнного стану не передбачає негайної мобілізації, - Порошенко

Під час засідання Ради національної безпеки і оборони, де розглядалося рішення про введення воєнного стану у зв'язку з нападом російських військових на кораблі Військово-морських сил України в районі Керченської протоки, Президент, Верховний Головнокомандувач ЗСУ Петро Порошенко звернувся до українських військовослужбовців.

Рішення про введення воєнного стану не передбачає негайної мобілізації, - Порошенко

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-служба Президента.

За словами Глави держави, вже надходять сотні повідомлень про готовність ветеранів антитерористичної операції на сході України долучитися до протидії подальшим можливим агресивним діям Росії.

"Окремо хочу сказати, що вже зараз ми отримали сотні дзвінків від учасників АТО, від наших воїнів, які зараз перебувають у резерві, щодо того, що вони вже пакують рюкзаки і готові виступати на оборону держави", - зазначив Президент.

Уточнюючи рішення про запровадження воєнного стану, Президент наголосив: "Рішення не передбачає негайної мобілізації. Але буде проведена відповідна робота з резервом першої черги".

"Я звертаюся до вас, шановні ветерани, бути напоготові. Ми маємо в найкоротшій термін забезпечити всі необхідні заходи для того, щоб зупинити ворога і захистити нашу державу", - сказав Верховний Головнокомандувач.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

На засіданні РНБО ухвалено рішення рекомендувати ввести в Україні воєнний стан терміном на два місяці. Його мають підтримати народні депутати. Позачергове засідання Верховної Ради призначено 26 листопада на 16:00.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики