Цензор.НЕТ

26.11.18 14:10

Політдиректори МЗС країн нормандського формату сьогодні проведуть зустріч у Берліні, - Клімкін

26 листопада в Берліні відбудеться зустріч політичних директорів МЗС країн нормандського формату, на якій, зокрема, обговорять ситуацію в Чорному та Азовському морях.

Політдиректори МЗС країн нормандського формату сьогодні проведуть зустріч у Берліні, - Клімкін

Про це у своєму акаунті в Твітері написав глава МЗС України Павло Клімкін, передає Цензор.НЕТ.

"Наші партнери доклали багато зусиль для організації зустрічі політдиректорів Normandie4 у Берліні. Навіть сьогодні з нашими друзями будемо намагатися говорити з Росією. Порядок денний: акти російської агресії в Чорному морі, миротворці на Донбасі та звільнення політичних в’язнів", - заявив Клімкін.

Політдиректори МЗС країн нормандського формату сьогодні проведуть зустріч у Берліні, - Клімкін 01

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

На засіданні РНБО ухвалено рішення рекомендувати ввести в Україні воєнний стан терміном на два місяці. Його мають підтримати народні депутати. Позачергове засідання Верховної Ради призначено 26 листопада на 16:00.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики