Цензор.НЕТ

26.11.18 14:28

"Опозиційна платформа - За життя" голосуватиме проти воєнного стану, - Бойко

"Опозиційна платформа - За життя" Юрія Бойка та Вадима Рабіновича не голосуватиме за введення воєнного стану у зв'язку з нападом військових РФ на українські кораблі в Азовському морі.

"Опозиційна платформа - За життя" голосуватиме проти воєнного стану, - Бойко

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в заяві "Опозиційної платформи - За життя", опублікованій на сайті політсили.

"Ми вимагаємо негайно залучити країни ЄС і почати прямий відкритий діалог між Україною і Росією щодо мирного врегулювання нинішньої кризи. Ми вважаємо введення воєнного стану необґрунтованим, умови для його запровадження недостатніми і такими, в яких є очевидні ознаки заздалегідь спланованої провокації", - йдеться в заяві.

У ній зазначено, що запровадження воєнного стану у країні не дозволить урегулювати кризу в Азовському морі, а тільки погіршить політичну та економічну ситуацію в Україні.

"Першочергове завдання на сьогодні – не допустити ескалації конфлікту і захистити людей. Для цього необхідно усунути всіх військових чиновників, причетних до ситуації в районі Керченської протоки, коли ризику піддалися життя і здоров’я українських моряків. Ми вважаємо єдиним виходом з нинішньої ситуації відставку президента Порошенка і проведення виборів президента України", - вважають в "Опозиційній платформі - За життя".

В ефірі телеканалу "112 Україна", Бойко заявив, що "не бачить позитивного голосування" за введення воєнного стану.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

На засіданні РНБО ухвалено рішення рекомендувати ввести в Україні воєнний стан терміном на два місяці. Його мають підтримати народні депутати. Позачергове засідання Верховної Ради призначено 26 листопада на 16:00.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики