Цензор.НЕТ

26.11.18 15:26

Країни ЄС на всіх рівнях обговорюють ситуацію навколо Азовського моря: це є пріоритетом для нас, - Єврокомісія

Країни Євросоюзу на всіх рівнях приділяють пріоритетну увагу подіям, які розгортаються в Азовському морі.

Країни ЄС на всіх рівнях обговорюють ситуацію навколо Азовського моря: це є пріоритетом для нас, - Єврокомісія

Про це в понеділок заявила прес-секретар Єврокомісії Майя Косьянчич, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Я хочу ще раз наголосити на тому, що Євросоюз має сталу і тривалу позицію щодо підтримки територіальної цілісності і суверенітету України. Ситуація навколо Азову обговорювалася на слуханнях в Європарламенті, вона була в порядку денному міністрів закордонних справ Євросоюзу тиждень тому. Наша офіційна заява, яка була оприлюднена вчора, не виключає будь-яких наступних дій з боку Євросоюзу", - зазначила речниця Єврокомісії.

Вона наголосила, що Євросоюз продовжує розглядати пакет економічної допомоги для України, яка буде спрямована на відновлення Донбасу, а також на підтримку регіонів, які потерпають від подій навколо Азовського моря та Керченської протоки.

"Ця ситуація не нова, і ми спостерігаємо дуже небезпечний розвиток. Високий представник обговорила цю ситуацію з міністром закордонних справ України, йдуть численні контакти на інших рівнях. Ми дуже серйозно сприймаємо цю ситуацію, і вона є для нас пріоритетною", - додала Косьянчич.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи має європейська сторона контакти з російською стороною, Косьянчич повідомила, що це питання знайде відповідь після того, як європейська сторона визначить власну позицію "максимум, до завтрашнього дня".

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Читайте також: ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

На засіданні РНБО ухвалено рішення рекомендувати ввести в Україні воєнний стан терміном на два місяці. Його мають підтримати народні депутати. Позачергове засідання Верховної Ради призначено 26 листопада на 16:00.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики