Цензор.НЕТ

26.11.18 16:14

Спроби Росії анексувати води Азовського моря неприйнятні, - МЗС Чехії про напад РФ на українські кораблі

Чехія не визнала анексії українського Криму Росією і також не визнає спроби анексувати Азовське море.

Спроби Росії анексувати води Азовського моря неприйнятні, - МЗС Чехії про напад РФ на українські кораблі

Про це заявив міністр закордонних справ Чеської Республіки Томаш Петршичек, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Подібно до того, як для нас неприйнятна анексія Криму Росією, також неприйнятна і анексія вод Азовського моря", - розповів міністр.

У коментарях чеським ЗМІ він висловив глибоку стурбованість у зв'язку з ризиками, пов'язаними з мілітаризацією Криму та Азовського моря. Ця тема стала предметом обговорення на Раді закордонних справ минулого тижня, і такі побоювання тепер "стали реальністю", додав він.

Міністр зазначив, що Росія блокадою протоки порушує міжнародне право на вільну навігацію в міжнародних водах. Він також сказав, що Чехія слідуватиме в руслі реакції Євросоюзу, якщо буде ухвалено рішення про введення додаткових санкцій або вислання російських дипломатів.

З пропозицією про вислання російських дипломатів із Чеської Республіки та інших країн ЄС виступив раніше заступник голови парламентського комітету з питань загальної зовнішньої політики, депутат від "Піратської партії" Ян Липавський.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

На засіданні РНБО ухвалено рішення рекомендувати ввести в Україні воєнний стан терміном на два місяці. Його мають підтримати народні депутати. Позачергове засідання Верховної Ради призначено 26 листопада на 16:00.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики