Цензор.НЕТ

26.11.18 16:10

Україна шукатиме мирного врегулювання ситуації у зв'язку з агресією РФ у Чорному морі, але залишає за собою право на самозахист, - заступник глави МЗС Зеркаль

Україна, згідно зі Статутом ООН, шукатиме шляхи мирного врегулювання ситуації у зв'язку з порушеннями РФ прав України в Чорному морі і Керченській протоці і зберігає за собою право на самозахист.

Україна шукатиме мирного врегулювання ситуації у зв'язку з агресією РФ у Чорному морі, але залишає за собою право на самозахист, - заступник глави МЗС Зеркаль

Про це на своїй сторінці Фейсбук повідомила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, інформує Цензор.НЕТ.

У своєму повідомленні Зеркаль перерахувала порушення міжнародного права з боку РФ у зв'язку з діями в Керченській протоці і Чорному морі, зокрема Статуту ООН та Конвенції ООН з міжнародного права.

"Всі перераховані порушення міжнародного права стануть предметом розгляду Ради безпеки ООН. Згідно зі Статутом ООН Україна шукатиме шляхи мирного врегулювання спору, як це передбачено статтею 33 Статуту, і зберігає за собою можливість застосування права на самозахист, визначеного статтею 51 Статуту", - вказала заступник міністра.

Крім того, згідно з положеннями міжнародного права про відповідальність держав за міжнародні правопорушення, за її словами, Україна здійснюватиме контрзаходи і закликає міжнародне співтовариство вживати примусові заходи проти РФ з метою дотримання нею своїх зобов'язань.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Читайте також: ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

На засіданні РНБО ухвалено рішення рекомендувати ввести в Україні воєнний стан терміном на два місяці. Його мають підтримати народні депутати. Позачергове засідання Верховної Ради призначено 26 листопада на 16:00.

Україна шукатиме мирного врегулювання ситуації у звязку з агресією РФ у Чорному морі, але залишає за собою право на самозахист, - заступник глави МЗС Зеркаль 01
Україна шукатиме мирного врегулювання ситуації у звязку з агресією РФ у Чорному морі, але залишає за собою право на самозахист, - заступник глави МЗС Зеркаль 02

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики