Цензор.НЕТ

26.11.18 16:51

Після подій у Керченській протоці санкції проти Росії мають бути посилені, - Хармс

Євросоюз має посилити санкції проти Росії з метою недопущення подальшої ескалації конфлікту в Азовському морі.

Після подій у Керченській протоці санкції проти Росії мають бути посилені, - Хармс

Про це в понеділок на прес-конференції в Києві заявила депутат Європарламенту від ФРН Ребекка Хармс, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Якщо буде підтверджено напад, а ви знаєте, що Європейський Союз після порушення Росією міжнародного права запровадив економічні санкції та особисті санкції проти Російської Федерації, після вчорашніх подій ці санкції мають бути посилені", - заявила Хармс.

На її думку, попередження Росії від імені Євросоюзу "не здійснювати подальшу ескалацію", що надійшли після інциденту в Керченській протоці, недостатні.

"Це сталося вперше, коли російські морські сили під російським прапором відкрито напали на українські морські сили... Відома реакція міністра закордонних справ ЄС і глави Єврокомісії Моргеріні - вони зробили попередження не розвивати конфлікт і не здійснювати подальшу ескалацію, але ми не маємо жодних висновків із ситуації. Мені здається, що така реакція недостатня - просто робити попередження", - вважає депутат Європарламенту.

Як заявила політик, необхідно детально вивчити інцидент "за межами територіальних вод Росії, і якщо буде підтвердження, то відповідні оцінки мають прозвучати на оголошеному через кілька годин екстреному засіданні Ради Безпеки ООН.

Окрім того, вважає Хармс, свою точку зору має висловити НАТО, до того ж не лише з позицій України, а й з погляду країн-членів НАТО, які мають вихід до Чорного моря.

"Ми вже бачимо протягом багатьох місяців ескалацію ситуації в Азовському морі, мілітаризацію з боку Росії, і у зв'язку з тим, що зараз відбувається, мені здається, НАТО має висловити свою точку зору не лише з позиції України, а й з позиції інших країн, що є членами НАТО і мають вихід до Чорного моря", - зазначила депутат Європарламенту.

На її думку, метою об'єднаних зусиль проти агресивних дій Росії мають стати припинення подальшої ескалації в Азовському морі та скасування подальших обмежень для України.

Крім того, наголосила євродепутат, подія у Керченській протоці ніяк не мусить привести до того, щоб Україна була ще більше втягнута у воєнні дії з Російською Федерацією.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики