Цензор.НЕТ

26.11.18 17:08

Закликаємо Росію звільнити українських моряків і повернути захоплені кораблі, - МЗС Франції

Міністерство закордонних справ Франції звернулося до Росії із закликом звільнити затриманих українських моряків і повернути захоплені кораблі.

Закликаємо Росію звільнити українських моряків і повернути захоплені кораблі, - МЗС Франції

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Ми закликаємо Росію якнайшвидше звільнити затриманих українських моряків і повернути захоплені кораблі. Заходи з перевірки кораблів, які вживає Росія з весни 2018 року, впливають на морські перевезення і діяльність українських портів. Ми закликаємо Росію поважати свободу руху в Керченській протоці та навігації у водах Азовського моря", - йдеться в заяві МЗС Франції в понеділок.

У Парижі також висловили стурбованість ситуацією в Керченській протоці.

"Ця ситуація є прямим наслідком анексії Росією Криму в березні 2014 року в порушення міжнародного права. Франція підтверджує свою прихильність підтримці суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Ми закликаємо Росію і Україну проявити максимальну стриманість і запобігти будь-якій ескалації", - додали у французькому зовнішньополітичному відомстві.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

На засіданні РНБО ухвалено рішення рекомендувати ввести в Україні воєнний стан терміном на два місяці. Його мають підтримати народні депутати. Позачергове засідання Верховної Ради призначено 26 листопада на 16:00.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики