Цензор.НЕТ

26.11.18 20:44

Опозиція заявила, що спочатку вимагає гарантій виборів і тільки потім проголосує про воєнний стан, - Ірина Геращенко

Перший віце-спікер українського парламенту Ірина Геращенко оприлюднила інформацію про хід переговорів у спікера Парубія глав парламентських фракцій.

Опозиція заявила, що спочатку вимагає гарантій виборів і тільки потім проголосує про воєнний стан, - Ірина Геращенко

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це вона написала в Фейсбуці.

Геращенко зазначила: "Закінчилися консультаціі лідерів парламентських фракцій, їх груп підтримки і спікера парламенту. Крик і ґвалт тривав 3,5 години .

Отже, через що відбувався весь цей сир- бор й дискредитація парламенту під час розгляду ключового безпекового питання?

Виключно через питання виборів. Кандидати в президенти заблокували трибуну ВР з вимогою консультацій з президентом. Але насправді, ніяких консультацій із президентом їм було не потрібно, та їх і не було.

Їм потрібна була постанова про вибори. На нараді у спікера вихлюпнулися всі потаємні страхи, опозиція заявила, що вони вимагають спочатку гарантій виборів, й це найголовніше і ключове - негайно підписати, зареєструвати і проголосувати постанову про проведення виборів 31 березня, й тільки потім - обговорення питання воєнного стану. Навіть підготували проект постанови, який поклали на стіл спікеру. Такі в наших кандидатів пріоритети):

А як говорити про сам законопроект Президента про введення воєнного стану, то деякі опозиційні фракції запропонували його повністю вихолостити і залишити там один рядок - що він вводиться на 30 днів і на обмежених територіях, на Донбасі і в Криму. Крапка.

Ну, й зайве згадати про те, що жоден з виступаючих навіть не згадав в своїх спічах екіпажі і викрадених хлопців-моряків. Вибори-вибори-вибори.

Вихолостити по максимуму закон вимагали всі ті самі люди, які попередні 4 роки кричали, що президент не ввів воєнний стан): Й дуже прикро, що ВР так і не прийняла рішення про введення воєнного стану до початку Ради Безпеки ООН".

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Читайте також: ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх 3 кораблів спецпризначенцями РФ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики