Цензор.НЕТ

26.11.18 23:44

Гербст закликав США надати Україні аналог Javelin для берегової охорони

Напад на українські кораблі – ескалація тиску Москви на Україну.

Гербст закликав США надати Україні аналог Javelin для берегової охорони

Про це заявив директор Євразійського центру Atlantic Council Джон Гербст в інтерв'ю Українській Службі "Голосу Америки", інформує Цензор.НЕТ.

 "Ще в квітні "вони почали інспектувати кораблі, які йшли до Бердянська та Маріуполя і звідти, в результаті чого поставки з цих двох портів впали на дві третини, що принесло значні економічні витрати для Донбасу. Вони це роблять вже більше шести місяців і тепер провели ескалацію напавши на військові кораблі", - наголосив він.

Вперше з часу початку агресії Москви проти України, що почалась із захоплення Криму, звичайні збройні сили Росії при світлі дня і за уваги громадськості напали на українські сили, наголосив експерт.

Напад був таким явним, що тепер "навіть найбільш слабкодухі європейці не можуть казати, що немає доказів російської агресії".

Гербст закликав Захід швидко і рішуче реагувати на дії Росії.

"Це – ескалація агресії Москви, - наголосив Гербст. - Захід має відреагувати потужно і змусити Кремль платити високу ціну за те, що при світлі дня, їх військові атакували військових України. Це неспровокований розвиток агресії".

Нові заходи, на думку аналітика, можуть включати запровадження нових санкцій, зокрема, проти російських банків, надання ракет для захисту з берега, збільшення присутності НАТО в Чорному морі.

"Я переконаний, що доречними будуть додаткові санкції проти Москви. Ці санкції можуть бути проти російських перевезень, це можуть бути санкції проти російського банку, можливо "Сбєрбанк", чи "ВТБ".

"Також, Захід і особливо США, які вже за адміністрації Трампа надали ракети Javelin, мають надіслати ракети, що вражають кораблі з берега Україні. Це виконає ту саму функцію, що і Javelin, якщо вони будуть вчиняти акти агресії", - заявляє аналітик.

Гербст назвав раціональним рішення України про можливе запровадження воєнного стану, однак, наголосив, що обмеження свободи слова та протестів зараз не на часі.

"Дещо з цього має сенс, наприклад, здатність направляти зусилля на захист безпеки країни. Інші речі можуть бути недоцільними, наприклад, припинення політичних демонстрацій, або згортання свободи слова, тому треба подивитись, який вигляд матиме цей закон", - наголосив він.

Як повідомлялося, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

Водночас ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Своєю чергою у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

На засіданні РНБО ухвалено рішення рекомендувати ввести в Україні воєнний стан терміном на два місяці. Народні депутати підтримали доповнений законопроект, що передбачає введення воєнного стану на 30 днів у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики