Цензор.НЕТ

26.11.18 23:11

"США і Європа працюють над вирішенням конфлікту довкола Керченської протоки", - Трамп

США і Європа працюють над вирішенням конфлікту між Україною і Росією через нещодавні події в Керченській протоці

"США і Європа працюють над вирішенням конфлікту довкола Керченської протоки", - Трамп

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Голос Америки, про це в короткому коментарі журналістам заявив президент США Дональд Трамп.

"Нам не подобається те, що там відбувається в будь-якому випадку. Сподіваюся, що ситуація буде вирішена. Європа не в захваті і також працює над вирішенням. Ми всі працюємо над цим разом", - заявив президент США.

Тим часом раніше посол США в ООН Ніккі Гейлі заявила, що її заява із засудженням дій Росії відображає "занепокоєння Адміністрації США на вищому рівні".

Як повідомлялося, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

Водночас ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Своєю чергою у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

На засіданні РНБО ухвалено рішення рекомендувати ввести в Україні воєнний стан терміном на два місяці. Народні депутати підтримали доповнений законопроект, що передбачає введення воєнного стану на 30 днів у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики