Цензор.НЕТ

27.11.18 08:21

Угорщина підтримує незалежність і територіальну цілісність України, - представник МЗС Мадяр

У Міністерстві закордонних справ України 26 листопада відбулися українсько-угорські консультації з питань двостороннього співробітництва.

Угорщина підтримує незалежність і територіальну цілісність України, - представник МЗС Мадяр

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на сайт МЗС, на зустрічі були присутні заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар та парламентський держсекретар - заступник міністра зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Левенте Мадяр.

Василь Боднар поінформував угорську сторону про акт агресії Росії проти України в акваторії Керченської протоки та закликав офіційний Будапешт долучитися до заходів міжнародної спільноти зі стримування російського агресора.

Заступник міністра наголосив на необхідності дотримання принципів добросусідства у врегулюванні проблемних питань двосторонніх відносин, реалізації позитивного порядку денного, узгодженого главами зовнішньополітичних відомств України та Угорщини. Було підтверджено налаштованість України до конструктивної та взаємовигідної співпраці з урахуванням національних інтересів України.

Левенте Мадяр підтвердив підтримку Угорщиною незалежності та територіальної цілісності України і висловив зацікавленість його країни в розширенні українсько-угорського практичного співробітництва.

Сторони дійшли згоди щодо необхідності активізації співпраці з реалізації прикордонних інфраструктурних проектів, започаткування спільного контролю на кордоні та розширення міжрегіонального співробітництва. У цьому контексті було домовлено про проведення на початку 2019 року перегорів посадових осіб двох держав, відповідальних за розвиток транскордонного співробітництва.

У МЗС зазначають, що відповідальні за розвиток транскордонного співробітництва - з українського боку - посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України Микола Балтажи, з угорського - уповноважений міністра зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини з питань координації розвитку області Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина) та Закарпатської області (Україна) та розвитку дитячих садків Карпатського басейну Іштван Грежа.

Як повідомлялося, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

Водночас ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Своєю чергою у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

На засіданні РНБО ухвалено рішення рекомендувати ввести в Україні воєнний стан терміном на два місяці. Народні депутати підтримали доповнений законопроект, що передбачає введення воєнного стану на 30 днів у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики