Цензор.НЕТ

27.11.18 08:38

Україна хоче посилення санкцій проти РФ, - Єльченко

Розширивши санкції проти Росії, міжнародна спільнота примусить Кремль замислитися над наслідками своїх протиправних дій.

Україна хоче посилення санкцій проти РФ, - Єльченко

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, таку думку висловив Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко під час брифінгу в Нью-Йорку.

"Ми хотіли б посилення санкцій, оскільки санкції - це єдиний реальний засіб, здатний змусити росіян бодай задуматися над своєю поведінкою. Санкції - кусаються, попри те, що говорить уряд РФ", - сказав Єльченко.

На його переконання, дію західних обмежувальних заходів необхідно поширити на залучених до провокацій у Керченській протоці осіб.

"Ми б хотіли більшої кількості персональних санкцій, замороження рахунків росіян, залучених до недільного інциденту", - уточнив дипломат.

При цьому він наголосив, що Україна не має наміру карати санкціями пересічних росіян, а націлена саме на керівництво держави. "Ми цілимося не в російський народ, а в керівництво держави, у тих, хто віддає накази таранити українські човни, вдиратися до Донбасу й Криму. Ми мітимо в уряд Росії, а не російський народ", - зазначив Єльченко.

Як повідомлялося, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

Водночас ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Своєю чергою у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

На засіданні РНБО ухвалено рішення рекомендувати ввести в Україні воєнний стан терміном на два місяці. Народні депутати підтримали доповнений законопроект, що передбачає введення воєнного стану на 30 днів у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики