Цензор.НЕТ

27.11.18 11:32

Канада залучає G7 і НАТО до реагування на події в Керченській протоці, - Фріланд

Канада суворо засуджує вчинені Росією агресивні дії проти українських військових у Керченській протоці.

Канада залучає G7 і НАТО до реагування на події в Керченській протоці, - Фріланд

Про це заявила міністр закордонних справ Канади Фріланд, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Канада рішуче засуджує дії Росії проти України в Азовському морі та Керченській протоці", - сказала Фріланд.

Вона також закликала РФ негайно звільнити захоплених українських моряків та військові судна. "Ми закликаємо Росію негайно припинити ескалацію, звільнити захоплених членів екіпажу та судна й не перешкоджати проходу крізь Керченську протоку", - наголосила глава МЗС Канади.

"Уряд Канади однозначний у своїй підтримці України та засудженні незаконного вторгнення та анексії Росією Криму. Канада завжди буде надійним партнером народу України та продовжуватиме разом із союзниками працювати над притягненням Росії до відповідальності за її неприйнятну поведінку", - додала Фріланд.

Вона також наголосила, що Канада перебуває в контакті із G7 та НАТО стосовно інциденту. "У неділю я мала розмову із Павлом Клімкіним, міністром закордонних справ України, й запевнила його в непохитній підтримці Канадою суверенітету України. Канада також перебуває в контакті зі своїми союзниками по НАТО й G7 з цього приводу", - зазначила міністр.

Як повідомлялося, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства. Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх 3 кораблів спецпризначенцями РФ і шести поранених.

На засіданні РНБО ухвалено рішення рекомендувати ввести в Україні воєнний стан терміном на два місяці. Народні депутати підтримали доповнений законопроект, що передбачає введення воєнного стану на 30 днів у Вінницькій, Луганській, Донецькій, Миколаївській, Запорізькій, Херсонській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській областях, а також внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики