Цензор.НЕТ

27.11.18 11:54

Події в Азовському морі не вплинуть на військову місію в Україні, - Міноборони Канади

Агресія Росії проти українських військових суден у Керченській протоці не вплине на канадських військових в Україні.

Події в Азовському морі не вплинуть на військову місію в Україні, - Міноборони Канади

Про це заявили в міністерстві оборони Канади, повідомляє CBC News, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Поки ми не бачимо показників того, що події в Азовському морі можуть вплинути на місію і безпеку особового складу Збройних сил Канади", - сказали в Міноборони.

У відомстві додали, що продовжуватимуть активно відстежувати ситуацію. "Чиновники не уточнили, чи було посилено безпеку у зв'язку з тим, що в багатьох східних областях України оголошено воєнний стан через побоювання безпосереднього вторгнення", - пише CBC News.

Крім контингенту в Україні, понад 450 канадських військових перебувають також у Латвії в рамках операції НАТО щодо стримування можливої ​​російської агресії проти країн Балтії. Однак, з огляду на операційну безпеку, інформація про стан сил і захисні засоби не може бути оприлюднена, сказали в Міноборони Канади.

Як відомо, з 2015 року майже 200 канадських військовослужбовців навчають навичкам сучасного бою військовослужбовців ЗСУ. За три роки через канадське навчання пройшло майже 8 тис. українських військових.

Як повідомлялося, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства. Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх 3 кораблів спецпризначенцями РФ і шести поранених.

На засіданні РНБО ухвалено рішення рекомендувати ввести в Україні воєнний стан терміном на два місяці. Народні депутати підтримали доповнений законопроект, що передбачає введення воєнного стану на 30 днів у Вінницькій, Луганській, Донецькій, Миколаївській, Запорізькій, Херсонській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській областях, а також внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики