Цензор.НЕТ

27.11.18 12:40

Росія не визнає рішення про компенсацію збитків "Ощадбанку" на $1,3 млрд, - Мін'юст РФ

Росія не визнає позитивне рішення гаазького арбітражу за позовом українського "Ощадбанку" про компенсацію збитків на $1,3 млрд у зв'язку з втраченими в захопленому РФ Криму інвестиціями.

Росія не визнає рішення про компенсацію збитків "Ощадбанку" на $1,3 млрд, - Мін'юст РФ

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Интерфакс", про це повідомили в прес-службі Міністерства юстиції РФ.

"Російська Федерація не визнає рішення міжнародного арбітражу при Постійної палаті Третейського суду в Гаазі, винесене 26 листопада 2018 року, в зв'язку з відсутністю в арбітражу юрисдикції на розгляд позову ПАТ "Державний ощадний банк України" до РФ", - йдеться в повідомленні прес-служби .

"Мін'юст Росії вживатиме всіх необхідних заходів для забезпечення представлення та захисту інтересів РФ у зв'язку з винесенням зазначеного арбітражного рішення", - додали в МЗС Росії.

Нагадаємо, напередодні "Ощадбанк" повідомив, що арбітражний суд у Парижі виніс рішення задовольнити вимогу про компенсацію збитків, завданих унаслідок окупації Криму Росією. "Сума відшкодування становитиме $1,3 млрд плюс відсотки, які будуть нараховуватися з моменту винесення рішення до моменту фактичної компенсації", - говорилося в повідомленні.

Слухання відбулося згідно з Арбітражним регламентом комісії ООН з права міжнародної торгівлі 1976, а також відповідно до угоди між Кабінетом Міністрів України та урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій.

Про позов українського "Ощадбанку" до Росії стало відомо влітку 2015 року. Рік по тому повідомлялося, що банк хоче відсудити понад $1 млрд компенсації, яка включає вартість втрати активів, бізнесу, а також відсотки.

"Ощадбанк" станом на березень 2014 року мав найбільшу банківську мережу в Криму, яка налічувала 294 територіально відокремлених безбалансових відділень.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики