Цензор.НЕТ

27.11.18 13:15

Реакція світу на новий факт відкритої агресії РФ проти України "неадекватно м'яка", - Ірина Геращенко

Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко вважає неадекватно м'якою реакцію світової спільноти на агресивні дії РФ проти українських кораблів 25 листопада.

Реакція світу на новий факт відкритої агресії РФ проти України "неадекватно м'яка", - Ірина Геращенко

Як інформує Цензор.НЕТ, про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

"Я вважаю, що реакція світу на новий факт відкритої агресії РФ проти України поки неадекватно м'яка і не враховує рівень можливих загроз. Зараз потрібна мобілізація наших дипломатичних зусиль і більш рішуча апеляція до негайного звільнення моряків, українських суден, гарантій безпечного судноплавства та економічної діяльності в Азовському морі, нових санкцій проти РФ", - написала вона.

Геращенко зазначила, що 25 листопада ВР 272 голосами підтримала звернення українського парламенту до міжнародних інституцій, парламенти світу і міжпарламентські асамблеї.

"Сьогодні дипломатичними каналами це звернення буде направлено до партнерів", - повідомила вона.

Реакція світу на новий факт відкритої агресії РФ проти України неадекватно мяка, - Ірина Геращенко 01

Як повідомлялося, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

Водночас ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Своєю чергою у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Читайте також: ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

На засіданні РНБО ухвалено рішення рекомендувати ввести в Україні воєнний стан терміном на два місяці. Народні депутати підтримали доповнений законопроект, що передбачає введення воєнного стану на 30 днів у Вінницькій, Луганській, Донецькій, Миколаївській, Запорізькій, Херсонській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській областях, а також внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики