Цензор.НЕТ

27.11.18 16:12

Сироїд про окупований Крим: "Режим воєнного стану не може застосовуватися там, де держава не контролює територію і людей"

Воєнний стан не може застосовуватися в окупованому Росією Криму, де вже діє режим тимчасово окупованої території, яку Київ зараз не контролює.

Сироїд про окупований Крим: "Режим воєнного стану не може застосовуватися там, де держава не контролює територію і людей"

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це повідомила заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд.

"Щодо воєнного стану для Криму. В Криму вже діє окремий режим - режим тимчасово окупованій території, визначений законом", - повідомила вона.

Віце-спікер пояснила, що цей режим означає, що на тимчасово окупованій території не діють органи державної влади України та заборонена взаємодія з окупаційною адміністрацією.

"Режим воєнного стану не може застосовуватися там, де держава не контролює територію і людей", - підкреслила вона.

Як повідомлялося, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

Водночас ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Своєю чергою у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Читайте також: ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

На засіданні РНБО ухвалено рішення рекомендувати ввести в Україні воєнний стан терміном на два місяці. Народні депутати підтримали доповнений законопроект, що передбачає введення воєнного стану на 30 днів у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики