Цензор.НЕТ

27.11.18 17:04

Представники держорганів і волонтери провели нараду для координації допомоги полоненим морякам та їхнім родинам, - Ірина Геращенко

Перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко заявила, що представники кількох державних органів та волонтери провели нараду для координації допомоги полоненим морякам та їхнім родинам.

Як передає Цензор.НЕТ, про це вона написала в Фейсбуці.

Геращенко зазначила: "В ці години в окупованому Криму тривають судилища над захопленими росіянами на Азові моряками.

За дорученням Президента Порошенка, разом з Уповноваженим з прав людини Людмилою Денісовою, представниками ВМС, МінТОТ, МЗС, неурядових організацій, що займаються правами людини, провели спеціальну нараду для координації наших зусиль з надання правової, психологічної, соціальної допомоги сім'ям моряків.

Інформації багато не буде, тому що тут головне - не нашкодити.

Для нас зараз важливо встановити місце утримання всіх і стан їхнього здоров'я, боротися за допуск лікарів і адвокатів. І, звичайно, за звільнення.

Ми вважаємо хлопців військовополоненими, захопленими російськими сомалійськими піратами в нейтральних водах. Ми бачимо підлість Кремля, який не надавав інформацію, в т. ч. через офіс омбудсмена, про стан здоров'я та утримання хлопців (за нашою інформацією 4 із захоплених мають поранення, 1 з них у важкому стані), окупанти не до всіх допускають адвокатів. І судячи з провокаційного відео, запущеного в мережу, де хлопців змушують щось читати з аркуша, до них застосовували незаконні методи тиску. Спасибі волонтерам за співпрацю в питаннях допомоги хлопцям".

Як повідомлялося, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

Водночас ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Своєю чергою у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

На засіданні РНБО ухвалено рішення рекомендувати ввести в Україні воєнний стан терміном на два місяці. Народні депутати підтримали доповнений законопроект, що передбачає введення воєнного стану на 30 днів у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики