Цензор.НЕТ

27.11.18 23:32

"Суд" в окупованому Криму заарештував уже 15 українських моряків

Керченський міський суд заарештував на два місяці ще трьох українських моряків, затриманих російськими прикордонниками.

"Суд" в окупованому Криму заарештував уже 15 українських моряків

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомив у Фейсбуці російський журналіст Антон Наумлюк.

"Керченський міський суд заарештував на два місяці трьох українських моряків, затриманих російськими прикордонниками. Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока були поранені під час обстрілу, перебували в лікарні, Ейдер був прооперований", - йдеться в повідомленні.

Він також додав, що незалежних адвокатів до них не допустили. Суд заарештував їх до 25 січня 2019 року.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства. Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх 3 кораблів спецпризначенцями РФ і шести поранених.

На засіданні РНБО ухвалено рішення рекомендувати ввести в Україні воєнний стан терміном на два місяці. Народні депутати підтримали доповнений законопроект, що передбачає введення воєнного стану на 30 днів у Вінницькій, Луганській, Донецькій, Миколаївській, Запорізькій, Херсонській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській областях, а також внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.

27 листопада "Київський районний суд" в окупованому Сімферополі розглядає обрання запобіжного заходу 24 українським морякам, затриманим напередодні в Азовському морі. Росіяни звинувачують українців у порушенні кордону Російської Федерації. Йдеться про анексований Крим. Їх звинувачують за ст. 322 КК РФ (незаконний перетин держкордону). "Суд" заарештував 12 з 24 затриманих українських моряків.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики