Цензор.НЕТ

28.11.18 11:46

Порошенко підписав закон про воєнний стан

Про це повідомив прес-секретар президента Святослав Цеголко

Порошенко підписав закон про воєнний стан

Президент України Петро Порошенко підписав закон про затвердження указу "Про введення воєнного стану в Україні". Про це у Twitter повідомив прес-секретар президента Святослав Цеголко, інформує Цензор.НЕТ.

Порошенко підписав закон про воєнний стан 01

Раніше газета "Урядовий кур'єр" опублікувала указ про введення воєнного стану.

Указом вводиться в дію рішення Ради національної безпеки України про воєнний стан із 14:00 26 листопада на 30 днів - до 14:00 26 грудня 2018 року.

Як повідомлялося, 26 листопада Верховна Рада затвердила указ президента про введення воєнного стану в ряді областей України на 30 днів. За таке рішення проголосували 276 народних депутатів.

Воєнний стан введено у Донецькій, Вінницькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Сумській, Одеській, Харківській, Херсонській і Чернігівській областях, а також у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії з 14:00 26 листопада до 14:00 26 грудня 2018 року.

Нагадаємо, 27 листопада "Урядовий кур'єр" опублікував указ Президента України про введення воєнного стану на 60 діб з 14:00 26 листопада. Таку ж інформацію озвучив і секретар РНБО Олександр Турчинов. Однак, з'ясувалося, що видання Кабміну припустилося помилки і опублікувало неправильний указ. В уряді пообіцяли 28 листопада оприлюднити правильний текст документа.

Як повідомляли, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства. Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх 3 кораблів спецпризначенцями РФ і шести поранених.

На засіданні РНБО прийнято рішення рекомендувати ввести в Україні військовий стан терміном на два місяці. Народні депутати підтримали доповнений законопроект, що передбачає введення воєнного стану на 30 днів у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Харківській, Херсонській, Одеській, Сумській та Чернігівській областях, а також внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.

27 листопада підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя заарештував 12 із 24 затриманих українських військових моряків. Зарарештовані, зокрема, Андрій Оприско, Сергій Цибізов, Юрій Будзило, Володимир Терещенко, Віктор Беспальченко, Володимир Варімез, Михайло Власюк, Богдан Головаш, Сергій Чуліба, Владислав Костишин, Сергій Попов, Роман Мокряк. Крім того, суд у Керчі заарештував трьох поранених українців - Андрія Артеменка, Андрія Ейдера і Василя Сороку.

Заарештованим російським судом у Сімферополі українським морякам загрожує до 6 років позбавлення волі.

Прокуратура АРК визнала захоплених ФСБ Росії українських моряків військовополоненими.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики