Цензор.НЕТ

28.11.18 17:53

Проводити мобілізацію через введення воєнного стану не будуть, - Генштаб ЗСУ

У разі необхідності до лав Збройних сил України призиватимуть резервістів першої і другої черг, а повномасштабної мобілізації поки не планується.

Проводити мобілізацію через введення воєнного стану не будуть, - Генштаб ЗСУ

В Україні не проводитимуть повномасштабної мобілізації після введення воєнного стану. Про це 28 листопада на брифінгу в Києві заявив заступник начальника Генштабу ЗСУ Родіон Тимошенко, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "ГОРДОН".

За словами представника Генштабу, у разі необхідності до лав ЗСУ будуть призивати резервістів.

Читайте також: Поки немає підстав для створення військово-цивільних адміністрацій у зв'язку з введенням воєнного стану, - Генштаб ЗСУ

"Резервісти – це оперативний резерв першої черги і другої. Оперативний резерв першої черги складається з людей віком до 40 років, які пройшли відповідну підготовку. Вони приписані до військових частин і знають командира військової частини. Вони готові до виконання бойових завдань. Друга черга – особовий склад до 50 років, який піде на доукомплектування статичного резерву військового формування", – пояснив Тимошенко.

До деяких заходів планують залучити перший оперативний резерв. Із ними проведуть збори, але мобілізації не буде.

"Вони не стануть військовослужбовцями. Із ними проведуть збори за принципом "стрілкового дня" – один раз на тиждень. У разі прибуття людини на такі збори передбачено виплату грошей", – додав він.

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у таких областях, як Вінницька, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану ухвалено у зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики