Цензор.НЕТ

28.11.18 18:07

Це судилище не має ніякого відношення до права, - Бабін про арешт захоплених моряків

Російська окупаційна влада Криму не має права судити військовополонених моряків, а Україна звертатиметься в міжнародні організації для їх підтримки.

Це судилище не має ніякого відношення до права, - Бабін про арешт захоплених моряків

Як передає Цензор.НЕТ, про це в коментарі "Прямому" розповів представник Президента в АР Крим Борис Бабін.

"Не варто називати шоу, які відбуваються в Криму судами - це не суди. Це судилище, яке не має ніякого відношення до права. Це злочин, який вчиняє окупант. Бо вони не мають права судити військовополонених, не мають права тримати військовополонених в ізоляторах тимчасового утримання, як наразі відбувається. Вони не мають права залишати військовополонених в СІЗО, в інших місцях позбавлення свободи. Це все брутальні порушення міжнародного гуманітарного права", - заявив Бабін.

За словами посадовця, "на сьогодні це вже документується, порушено відповідне кримінальне провадження українськими правоохоронними органами. Ми очікуємо, що українські правоохоронні органи будуть подані в Міжнародний кримінальний суд. Також Міністерство юстиції подає нову міжнародну заяву в ЄСПЛ"

Окрім того Бабін зазначив, що Україна співпрацюватиме з Міжнародним товариством Червоного Хреста і Півмісяця для порятунку українських моряків.

"Задіяно Міжнародний комітет Червоного Хреста. Вчора Командування ВМС офіційно звернулося до Червоного Хреста за допомогою. Це звернення у Червоному Хресті взяли до уваги. Наразі головне, чим ми можемо підтримати - це підтримка родин. Не 150 дзвінків з коментарями, а матеріальна підтримка і це величезне завдання для органів місцевого самоврядування. Це сприяння їм отримання грошових компенсацій згідно з актами Кабміну. Також надання їм юридичної підтримки допомоги. На скільки мені відомо, сьогодні відповідні заходи будуть впроваджувати в Одесі", - розповів чиновник.

За його словами Представництво АР Криму, готове надавати юридичну допомогу полоненим морякам та їхнім родинам. Також Бабін пояснив, що раніше Росія не вдалась до такої агресії, бо прохід українських суден був грамотно юридично підготовлений.

Як повідомлялося, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже, вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства. Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх 3 кораблів спецпризначенцями РФ і шести поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у таких областях, як Вінницька, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану ухвалено у зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики