Цензор.НЕТ

29.11.18 07:36

Трамп заявив про намір розібратися з інцидентом у Керченській протоці, закликавши лідерів Німеччини та Франції приєднатися до цього процесу

Президент США Дональд Трамп повторив, що йому "не подобається" затримання Росією трьох українських суден на Чорному морі, і він сподівається розібратися в тому, що сталося.

Трамп заявив про намір розібратися з інцидентом у Керченській протоці, закликавши лідерів Німеччини та Франції приєднатися до цього процесу

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це він заявив газеті New York Post.

"Ми подивимося, ми маємо намір розібратися в тому, що ж сталося. Мені не подобається інцидент, і ми отримаємо доповідь про те, що відбувається", - заявив він

Він закликав лідерів Німеччини та Франції приєднатися до цього процесу, не згадавши, яких дій він очікує від них.

Водночас Д.Трамп заявив: "Є питання, а чи було попередження (України про прохід суден. - Ред.)? Повідомляли вони про прохід? Думаю, що існує система, яка діє".

Напередодні Д.Трамп вже заявляв, що йому "не подобається" інцидент на Чорному морі і що він може скасувати у зв'язку з цим намічену на полях G20 зустріч із російським президентом Володимиром Путіним.

Як повідомлялося, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже, вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства. Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх 3 кораблів спецпризначенцями РФ і шести поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у таких областях, як Вінницька, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану ухвалено у зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики