Цензор.НЕТ

29.11.18 09:51

Нам вдалося донести до міжнародної спільноти правду про агресію РФ проти України, про нелюдське морське полювання на українських моряків, - Порошенко

Президент України Петро Порошенко заявив, що спільними зусиллями українська дипломатія і діаспора донесла до міжнародної спільноти правду про акт агресії Росії проти України.

Нам вдалося донести до міжнародної спільноти правду про агресію РФ проти України, про нелюдське морське полювання на українських моряків, - Порошенко

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, написав глава Української держави на своїй сторінці в Twitter.

"Активна глобальна дезінформаційна кампанія Кремля з перекладання відповідальності за керченський інцидент на Україну зазнала фіаско. Спільними зусиллями президента, уряду, парламенту, всієї української дипломатичної машини та діаспори нам вдалося донести до міжнародної спільноти правду про акт агресії Росії проти України, про нелюдське морське полювання на українських моряків, про чергові цинічні злочини Кремля", - написав він.

Порошенко також подякував європейським союзникам за позицію в захисті України і засудження застосування сили Російською Федерацією проти українських моряків в акваторії Чорного моря і Керченській протоці всупереч чинним двостороннім угодам і міжнародним правом.

"Закликаю країни ЄС перейти від декларацій до реальних кроків і вжити всіх необхідних заходів впливу на агресора, включаючи посилення санкцій, щоб припинити "повзучу анексію" Росією Азовського моря і Керченської протоки і відновити територіальну цілісність України", - написав Порошенко.

Крім того, президент позитивно оцінив консолідований заклик Євросоюзу до Кремля про забезпечення негайного і безумовного звільнення українських моряків і кораблів, а також безперешкодний і вільний прохід Керченською протокою відповідно до міжнародного права.

"Очікую також рішучу консолідовану реакцію з оцінкою злочинної поведінки агресора з боку країн Великої сімки", - підкреслив глава Української держави.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства. Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх 3 кораблів спецпризначенцями РФ і шести поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану строком на 30 днів у таких областях, як Вінницька, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану прийнято в зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. В результаті незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики