Про це адвокат написав на своїй сторінці у Фейсбуці, передає Цензор.НЕТ.
"Ну от, стала відома версія слідства ФСБ, на якій ґрунтується кримінальна справа проти військовополонених українських моряків", - розповів він.
"Далі цитую дослівно:
"... обвинувачується в тому, що він, діючи в складі організованої групи з іншими громадянами України... (перераховуються всі прізвища)..., слідуючи на суднах "Нікополь", "Бердянськ" і "Яни Капу", що належать ВМС України, орієнтовно о 06 год. 00 хв. 25 листопада 2018 року, маючи умисел на незаконний перетин державного кордону Російської Федерації, знялися з дрейфу із середніми географічними координатами 44 градуси 50 хвилин північної широти і 36 градусів 36,6 хвилини східної довготи і, слідуючи різними ходами і курсами, попрямували в бік державного кордону з метою виходу в Керченську протоку. О 07-01 годині 25 листопада 2018 року, не маючи встановленого законодавством Російської Федерації дозволу на перетин державного кордону, без повідомлення прикордонних органів про намір перетнути кордон і без передачі даних про місцеперебування судна, не відповідаючи на вимоги про зупинку, висунуті посадовими особами ПУ ФСБ Росії в Республіці Крим, діючи спільно та узгоджено, здійснюючи небезпечне маневрування, що створює загрозу мореплаванню, незаконно перетнули державний кордон Російської Федерації в районі із середніми географічними координатами 44 градуси 52,7 хвилини північної широти і 36 градусів 31,3 хвилини східної довготи, після чого судна "Нікополь", "Бердянськ" і "Яни Капу" з перерахованими вище особами, які перебували на них, були примусово зупинені співробітниками ПУ ФСБ Росії в Республіці Крим", - процитував Полозов.
Як повідомлялося, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.
ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.
Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".
ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже, вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства. Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх 3 кораблів спецпризначенцями РФ і шести поранених.
26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у таких областях, як Вінницька, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.
Рішення про введення воєнного стану ухвалено у зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців.