Цензор.НЕТ

29.11.18 11:10

Стала відома версія ФСБ, на якій ґрунтується кримінальна справа проти військовополонених українських моряків, - Полозов

Російське слідство стверджує, що українські моряки біля Керченської протоки нібито не повідомили Росію про свій намір перетнути кордон.

Стала відома версія ФСБ, на якій ґрунтується кримінальна справа проти військовополонених українських моряків, - Полозов

Про це адвокат написав на своїй сторінці у Фейсбуці, передає Цензор.НЕТ.

"Ну от, стала відома версія слідства ФСБ, на якій ґрунтується кримінальна справа проти військовополонених українських моряків", - розповів він.

"Далі цитую дослівно:

"... обвинувачується в тому, що він, діючи в складі організованої групи з іншими громадянами України... (перераховуються всі прізвища)..., слідуючи на суднах "Нікополь", "Бердянськ" і "Яни Капу", що належать ВМС України, орієнтовно о 06 год. 00 хв. 25 листопада 2018 року, маючи умисел на незаконний перетин державного кордону Російської Федерації, знялися з дрейфу із середніми географічними координатами 44 градуси 50 хвилин північної широти і 36 градусів 36,6 хвилини східної довготи і, слідуючи різними ходами і курсами, попрямували в бік державного кордону з метою виходу в Керченську протоку. О 07-01 годині 25 листопада 2018 року, не маючи встановленого законодавством Російської Федерації дозволу на перетин державного кордону, без повідомлення прикордонних органів про намір перетнути кордон і без передачі даних про місцеперебування судна, не відповідаючи на вимоги про зупинку, висунуті посадовими особами ПУ ФСБ Росії в Республіці Крим, діючи спільно та узгоджено, здійснюючи небезпечне маневрування, що створює загрозу мореплаванню, незаконно перетнули державний кордон Російської Федерації в районі із середніми географічними координатами 44 градуси 52,7 хвилини північної широти і 36 градусів 31,3 хвилини східної довготи, після чого судна "Нікополь", "Бердянськ" і "Яни Капу" з перерахованими вище особами, які перебували на них, були примусово зупинені співробітниками ПУ ФСБ Росії в Республіці Крим", - процитував Полозов.

Стала відома версія ФСБ, на якій ґрунтується кримінальна справа проти військовополонених українських моряків, - Полозов 01

Як повідомлялося, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже, вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства. Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх 3 кораблів спецпризначенцями РФ і шести поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у таких областях, як Вінницька, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану ухвалено у зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики