Цензор.НЕТ

29.11.18 16:40

Росія має звільнити кораблі і моряків ВМС України, - канцлер Австрії Курц

Федеральний канцлер Австрії Себастіан Курц закликав Росію звільнити захоплені біля Керченської протоки українські кораблі та українських моряків.

Росія має звільнити кораблі і моряків ВМС України, - канцлер Австрії Курц

Про це Курц заявив у коментарі "Австрійському агентству преси", передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Федеральний канцлер Себастіан Курц закликав "звільнити українських військових та повернути Україні кораблі", - йдеться у повідомленні.

Австрійський канцлер застеріг від подальшої ескалації та наголосив на "важливості дотримання міжнародного права, забезпечення вільного судноплавства та суверенітету і територіальної цілісності України". Він підкреслив, що Австрія і в подальшому не визнаватиме незаконну анексію Росією Криму.

"Єдине, що мають усі розуміти – це те, що цей конфлікт не має військового вирішення", - підкреслив Курц.

Він додав, що Австрія зберігає великий інтерес до стабільності та позитивного розвитку близько розташованої України і використовує для цього, в тому числі, своє головування в Раді Євросоюзу.

Офіційний Відень перебуває в постійному контакті з європейськими партнерами та інституціями у Брюсселі, а також підтримує "регулярні контакти" з Москвою та Києвом.

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у таких областях, як Вінницька, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану ухвалено у зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики