Цензор.НЕТ

30.11.18 12:19

Заборона на в'їзд чоловікам-росіянам триватиме до 26 грудня в 10 областях України: є винятки

Відповідно до законодавства України, а також ухвалених законів "Про затвердження указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні", в десяти областях України вводиться заборона для чоловіків із громадянством РФ в'їжджати на територію країни, яка триватиме до 26 грудня. В інших областях діятиме посилений режим перевірок.

Заборона на в'їзд чоловікам-росіянам триватиме до 26 грудня в 10 областях України: є винятки

Про це в коментарі Цензор.НЕТ повідомив заступник голови ДПСУ Андрій Демченко.

Так, під посиленим режимом перевірок, який діє з 2014 року, мається на увазі ретельна перевірка інформації про попередні візити в Україну тієї чи іншої людини, про те, чи порушувала вона українське законодавство, включно з несанкціонованим відвідуванням Криму. Якщо у прикордонників виникнуть підстави вважати, що людина представляє небезпеку для України через ті чи інші причини або якщо вона не може виразно пояснити мету свого відвідування країни, їй відмовлять у в'їзді.

Крім того, як повідомив Демченко, існують і винятки. Під них підпадають дипломати і персонал, який їх обслуговує, люди які мають посвідки про постійне або тимчасове проживання на території України, а також ті, хто прибув з гуманітарною метою, наприклад, похорон, і мають необхідні підтверджувальні документи.

Водночас жодних обмежень на в'їзд для українців немає, уточнив заступник голови ДПСУ.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже, вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства. Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх 3 кораблів спецпризначенцями РФ і шести поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у таких областях, як Вінницька, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики