Цензор.НЕТ

30.11.18 12:25

МінТОТ опрацьовує питання виплати сім'ям полонених українських моряків по 100 тис. грн, - Ірина Геращенко

Українські консули домагатмуться негайної зустрічі з захопленими Росією українськими моряками, якщо їх перевезли в Москву.

МінТОТ опрацьовує питання виплати сім'ям полонених українських моряків по 100 тис. грн, - Ірина Геращенко

Про це написала в п'ятницю в Facebook перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, передає Цензор.НЕТ.

"Якщо українських військовополонених моряків перевезли в Москву, наші консули будуть негайно домагатися зустрічі з ними. Щоб надати в тому числі і морально-психологічну підтримку, ключовий сигнал, що Україна і світ вимагають їх негайного звільнення", - написала вона.

Геращенко зазначила, що в Криму полоненим морякам не може бути надана консульська підтримка, оскільки Україна не визнає російської анексії півострова, і тому там немає українських дипломатів. У зв'язку з цим вона подякувала кримським татарам і українцям Криму за підтримку українських моряків на півострові.

"Зараз дуже важлива психологічна підтримка сімей. І соціальна теж. Морякам будуть нараховувати зарплати в повному обсязі, МО (Міністерство оборони. - Ред.) вже прийняли рішення про виплату сім'ям по 50 тисяч гривень, також з МінТОТ ми допрацьовуємо процедуру для виплати їм по 100 тисяч гривень", - розповіла Геращенко.

Вона повідомила, що "після проходження всіх бюрократичних процедур сім'ї політв'язнів Кремля, які першими подали всі документи на комісію, вже починають отримувати перші виплати".

"Держава зобов'язана максимально підтримати родини моряків: центральна і регіональна влада, тому прошу голів адміністрацій негайно встановити контакт із сім'ями і бути на постійному зв'язку", - підкреслила перший віце-спікер.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства. Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх 3 кораблів спецпризначенцями РФ і шести поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану строком на 30 днів у таких областях, як Вінницька, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану прийнято в зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. В результаті незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців.

Нагадаємо, 27 листопада підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя заарештував 12 із 24 затриманих українських військових моряків. Під арешт потрапили Андрій Оприско, Сергій Цибізов, Юрій Будзило, Володимир Терещенко, Віктор Беспальченко, Володимир Варимез, Михайло Власюк, Богдан Головаш, Сергій Чуліба, Владислав Костишин, Сергій Попов, Роман Мокряк. Крім того, суд у Керчі заарештував трьох поранених українців - Андрія Артеменка, Андрія Ейдера та Василя Сороку.

Заарештованим російським судом у Сімферополі українським морякам загрожує до 6 років позбавлення волі.

Прокуратура АРК визнала захоплених ФСБ Росії українських моряків військовополоненими.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики