Цензор.НЕТ

30.11.18 13:50

У СБУ допускають, що радіопереговори росіян про події у районі Керченської протоки - "спектакль", а "злили" їх навмисне - для дискредитації України

У Службі безпеки України (СБУ) допускають можливість навмисного витоку радіопереговорів російських офіцерів щодо подій у районі Керченської протоки 25 листопада ц.р. з метою дискредитації України.

У СБУ допускають, що радіопереговори росіян про події у районі Керченської протоки - "спектакль", а "злили" їх навмисне - для дискредитації України

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це на брифінгу в п'ятницю в Києві повідомив керівник апарату СБУ Ігор Гуськов.

Він розповів, що в української спецслужби є нова інформація щодо збройного нападу на українські кораблі поблизу Керченської протоки.

В ході брифінгу було оприлюднено перехоплення розмови офіцера ФСБ РФ і капітана російського корабля "Дон".

"Інформація, яку ми демонструємо, поки залишається для нас самих загадкою. Ми не відкидаємо, що вона (інформація. - Ред.) може бути приводом для нової, більш цинічної провокації російських спецслужб", - сказав Гуськов.

Він розповів, що 28 листопада завдяки технічним можливостям української спецслужби були перехоплені ці радіопереговори.

За словами керівника апарату СБУ, часові позначки в ході розмови і фраза "в усі зведення потрапимо" взято з фрагмента інших радіопереговорів, які були оприлюднені Генштабом Збройних сил України 26 листопада.

"Будь-яка спецслужба, коли противник розкриває можливість прослуховування її співробітників, відразу змінює канали зв'язку або переходить на шифрований режим. Здається, що росіяни ... цього разу ніяк не реагують", - зазначив Гуськов.

У зв'язку з цим, як підкреслив він, у СБУ є дві версії того, що відбувається. "Ми допускаємо, що це зроблено навмисне, а самі радіопереговори є спектаклем, і робиться це для того, щоб за допомогою навмисного витоку інформації підштовхнути Головне управління розвідки МО України або СБУ до оприлюднення цієї інформації як доказу злочинних дій Кремля. У цьому випадку ми не виключаємо, що спецслужби РФ практично миттєво можуть випустити власний сюжет про те, як готувався спектакль", - розповів керівник апарату української спецслужби.

У цьому контексті він підкреслив: "В результаті - дискредитація українських спецслужб і недовіра до всіх матеріалів радіоперехоплення, які вже раніше були оприлюднені СБУ і Генштабом ЗСУ".

Що стосується другої версії, то, за словами Гуськова, вона зводиться до того, що нехтування правилами протидії радіорозвідки з боку окремих представників російських спецслужб "може бути пов'язана з примітивізмом у роботі або зі звичайною дурістю".

"У цьому випадку дурість розкриває підготовку нової цинічної провокації. В такому випадку перехоплення радіопереговорів свідчать: спецслужби РФ намагаються відновити акустичну обстановку, в якій відбувається таран українського судна ... Це необхідно для фальсифікації нового запису розмов, щоб завуалювати російський напад як відповідь на нібито збройну провокацію з боку українських кораблів", - сказав керівник апарату СБУ.

Він підкреслив, що подібного роду фальсифікації неодноразово використовувалися спецслужбами РФ і російським військовим командуванням на Донбасі.

"СБУ і Головного управління розвідки МО України не виключають, що існують і інші пояснення перехоплених радіопереговорів. Ви можете самі спробувати проаналізувати їх. Але в кожному разі всі пояснення призводять до висновків про зухвалість російського агресора, який цинічно вдається до найбрудніших методів, щоб ввести в оману світову громадськість і досягти своїх злочинних цілей", - підсумував керівник апарату глави СБУ.

Гуськов також повідомив, що найближчим часом СБУ оприлюднить додаткову інформацію, яка має стосунок до подій біля Керченської протоки.

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану строком на 30 днів у таких областях, як Вінницька, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану прийнято в зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. В результаті незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики