Цензор.НЕТ

30.11.18 16:42

В'язнів не евакуювуватимуть з областей, в яких ввели воєнний стан, - Тука

Ув'язнених, які відбувають покарання в регіонах, де введено воєнний стан, евакуювати звідти не будуть.

В'язнів не евакуювуватимуть з областей, в яких ввели воєнний стан, - Тука

Про це виданню "ГОРДОН" сказав заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука, коментуючи прийняту постанову Кабінету Міністрів України про порядок евакуації окремих категорій населення в разі введення воєнного стану, передає Цезор.НЕТ.

"Постанову про евакуацію в'язнів було прийнято не через воєнний стан. Це збіг. Є багато інформації про долю в'язнів на неконтрольованих Україною територіях. У Мін'юсту нарешті дійшли руки, щоб визначитися, як бути з ув'язненими, які залишилися на тому боці. Там дуже багато людей, які отримали вироки на нині контрольованих Україною територіях, проте покарання вони відбувають - на окупованих. Є й зворотні ситуації, коли люди зі сходу чи Криму відбувають покарання на вільній території країни. Це серйозне питання. Наприклад, бойовики часто торгують ув'язненими особами. Вони дзвонять їхнім родичам і вимагають гроші. Причому у багатьох в'язнів уже минули тюремні терміни, але бойовики їх все одно не відпускають, намагаючись отримати викуп", - зазначив Тука.

Він підкреслив, що в окремих районах Донецької і Луганської областей залишилися тисячі ув'язнених.

"Через введення воєнного стану в 10 регіонах ув'язнених звідти евакуювати не будуть. Хоча відпрацювати механізми взаємодії центральних органів влади з місцевою владою, звичайно, треба. І воєнний стан у цьому контексті - велика репетиція. Потрібно розуміти, що на окупованих територіях залишилися тисячі ув'язнених. У 2015 році був випадок, коли в ході боїв зруйнували колонію. На наш блокпост вийшли двоє зеків. Одному залишалося сидіти 12 років за вбивство, другому - сім. Але, незважаючи на це, вони прийшли і самі здалися. Інше питання - що з ними робити? Адже ні документів, ні особистих справ у них при собі не було. Бігти вони не збиралися. А у військових не було ніяких інструкцій, що робити в такій ситуації. Потім їх передали поліції. Ті спочатку зраділи, а через дві години задумалися - дійсно, а що ж з ними робити? Ось для цього і затверджено таку постанову", - резюмував Тука.

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану строком на 30 днів у таких областях, як Вінницька, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану прийнято в зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. В результаті незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики