Цензор.НЕТ

30.11.18 18:10

Не оголосивши воєнний стан у 2014-му, президент порушив Конституцію, - Садовий

Мер Львова не боїться утисків громадянських свобод і хотів би відправити Муженка у відставку.

Не оголосивши воєнний стан у 2014-му, президент порушив Конституцію, - Садовий

Майбутній кандидат у президенти Андрій Садовий підтримує введення воєнного стану і вважає, що Порошенко порушив Конституцію, не ініціювавши його раніше. Про це політик розповів в інтерв'ю Цензор.НЕТ.

"Була допущена одна дуже велика помилка: коли російські війська увійшли на територію України, президент, згідно з Конституцією, зобов'язаний оголосити воєнний стан. Він цього не зробив. Він порушив Конституцію", - заявив Садовий.

На запитання журналіста про те, чи не лякає його перспектива обмеження громадянських свобод в умовах повномасштабного воєнного стану, Садовий відповів так:

"Яких свобод? У нас би вояк був захищений. У нас солдати в перші місяці, в перші роки війни не мали юридичного права застосовувати зброю. І потім багатьох із них почали притягувати до відповідальності".

За словами Садового, якби він став президентом, то "в той же день" відправив у відставку начальника Генштабу ЗСУ Віктора Муженка.

"Це була одна з найбільших помилок, коли Порошенко звільнив Михайла Куцина, генерал-лейтенанта, і призначив Муженка, який був заступником. Тому що Куцин побудував систему оборони таким чином, що він зупинив навалу. А потім Муженко з Порошенком почали займатися тим, де і як український прапор можна скоріше поставити", - стверджує Садовий.

Майбутній кандидат у президенти вважає, що вище військове керівництво країни можна буде притягнути до відповідальності за провали в Дебальцевому, Іловайську і Зеленопіллі.

"Матіос дуже багато знає. І якщо вони це все не знищать, чи не спалять, то потім багато людей будуть сидіти в тюрмі. За ті злочини проти держави і проти людей", - підсумував Садовий.

Повний текст інтерв'ю з мером Львова можна прочитати тут.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики