Цензор.НЕТ

30.11.18 22:24

Дата Об'єднавчого собору стане відома наступного тижня, - Павленко

За словами радника президента, собор неодмінно відбудеться в грудні.

Дата Об'єднавчого собору стане відома наступного тижня, - Павленко

Наступного тижня стане відомо, коли відбудеться об’єднавчий собор єдиної Української православної церкви. Про це в ефірі програми "Нині вже" на "Громадському телебаченні" повідомив радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко, інформує Цензор.НЕТ.

"Я думаю, що ми дізнаємося про це на початку, може в середині наступного тижня, бо ми очікуємо повідомлення від Вселенського патріарха про запропоновану дату. І тоді вже українські єпископи зберуться для того, щоби обрати предстоятеля (єдиної УПЦ — ред.)", — сказав він.

Павленко наголосив, що об’єднавчий собор точно пройде в грудні. Після цього, за його словами, залишиться одне питання.

"Воно символічне, воно дуже важливе. Це питання того, щоби Вселенський патріарх очолив службу в Константинополі, щоби було співслужіння (з предстоятелем нової УПЦ — ред.). І після того буде надано томос", — резюмував радник президента.

Раніше Павленко заявив, що Вселенський патріарх Варфоломій вручить томос про автокефалію обраному патріарху єдиної Української церкви, а до того його текст не буде опублікований.

Нагадаємо, 29 листопада Синод Вселенського патріархату підготував статут (конституцію) майбутньої Української церкви, але не назвав дату проведення об’єднавчого собору.

11 жовтня за результатами засідання Синоду Вселенського патріархату було оголошено рішення, в якому йшлося, що Константинополь продовжує процедуру надання автокефалії церкві України.

Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

3 листопада Президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій підписали в Стамбулі угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом.

Як сказав за підсумками зустрічі Порошенко, угода створює умови для того, щоб "процес надання Томосу (про автокефалію. - Ред.) було проведено абсолютно в чіткій відповідності до канонів православної церкви". Глава держави назвав цей день, 3 листопада, історичним.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики