Цензор.НЕТ

30.11.18 23:21

Ми маємо продовжити перехідний період, - Клімкін про час імплементації мовної статті в законі про освіту

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін підтримує продовження на 4-5 років перехідного періоду імплементації мовної статті 7 закону про освіту й очікує невдовзі потепління відносин із Угорщиною.

Ми маємо продовжити перехідний період, - Клімкін про час імплементації мовної статті в законі про освіту

"Ми маємо перехопити ініціативу щодо Закарпаття. Це не станеться сьогодні або завтра. Але ми це маємо робити, зокрема в контексті імплементації закону про освіту. І тут ми маємо продовжити перехідний період", - сказав він в ефірі телеканалу "Інтер" у п'ятницю ввечері, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Як ми за два роки навчимо всіх робити так, як хочемо", - зазначив міністр.

За його словами, у сфері освіти при переході на українську мову необхідно змінити методику. П.Клімкін додав, що для цього буде потрібно 4-5 років.

Тим часом він спрогнозував найближчим часом потепління відносин з Угорщиною.

"(Відносини з Угорщиною) потеплішають вже найближчим часом. Я вважаю, що саме зараз", - сказав глава МЗС.

Як повідомлялося, група народних депутатів пропонує Верховній Раді продовжити імплементаційний період мовної статті 7 закону України про освіту до 2023 року для тих, хто почав навчання мовами, які є офіційними в Євросоюзі.

Відповідний законопроект (№9287) ініціювали нардепи на чолі з керівником комітету з питань науки й освіти Олександром Співаковським (фракція "Блок Петра Порошенка").

28 вересня 2017 року набрав чинності закон України "Про освіту", який, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома і більше мовами - державною, англійською, іншими офіційними мовами ЄС. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти.

Міністерство закордонних справ Угорщини 26 вересня заявило про намір країни блокувати зближення України і ЄС через закон про освіту.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики