Цензор.НЕТ

01.12.18 09:57

Об'єднавчий собор православної церкви може відбутися в середині грудня, - Порошенко

Під час перебування в Хмельницькій області Президент Петро Порошенко взяв участь у засіданні Регіональної ради розвитку області і підкреслив, що історичне рішення Священного Синоду Вселенського патріархату про автокефалію Української православної церкви можна порівняти з референдумом 1 грудня 1991 року про незалежність України.

Об'єднавчий собор православної церкви може відбутися в середині грудня, - Порошенко

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі глави держави.

У повідомленні зазначається: "Дуже символічно, що звістки з Синоду надходять напередодні річниці референдуму 1 грудня 1991 року, коли наш народ підтвердив свою волю жити у власній суверенній державі", - сказав Президент. 

"Ми розриваємо імперські пута і йдемо своїм шляхом. А шлях цей один - повернення України до сім’ї європейських народів", - наголосив глава держави.

"Ми будемо молитися і працювати заради соборної єдиної незалежної України, єдиної помісної православної церкви. Волею Божою в Україні здійснюється мрія, якій 1030 років. Україна здобуває духовну незалежність. Це виняткова історична подія, яку справедливо було б порівняти зі здобуттям політичної незалежності", - додав Петро Порошенко.

Водночас Президент нагадав, що 1 грудня Україна відзначатиме річницю референдуму про державну незалежність України. Саме 1 грудня 1991 року в Україні відбувся всенародний референдум, який підтвердив незалежність нашої держави.

"Історичний акт, від якого почалася, відбулася і відновилася наша незалежність. Можу наголосити, що рішення, яке було ухвалено вчора щодо надання автокефалії Українській православній церкві для нас, українців, абсолютно дорівнює референдуму про нашу незалежність. Бо незалежна церква – це духовна незалежність українців. Бо зараз триває процес державотворення", - сказав Президент.

Глава держави підкреслив, що "так само, як армія є гарантом нашої незалежності, гарантом духовної незалежності є Автокефальна православна церква".

"Надзвичайно важливо, що церква України буде однією з 15 самостійних православних церков, із яких і складається Вселенське Православ’я", - сказав Президент та додав, що "держава для цього все зробила, що могла і мусила зробити".

Він розповів про свої багатогодинні перемовини з Вселенським патріархом і подякував йому за те, що це стало можливим.

Глава держави повідомив, що дату цього Собору оголосить Вселенський патріарх, але припустив, що він відбудеться незабаром.

"Можу сказати, що він буде в середині грудня, а може, і в першій половину грудня. Учасники Собору оберуть предстоятеля незалежної автокефальної помісної православної, і головне - української церкви", - сказав Президент та повідомив, що предстоятелю церкви буде вручено Томос - грамоту про нашу духовну незалежність.

Президент висловив сподівання, що українські ієрархи православних церков "добре усвідомлюють відповідальність, яка лежить на них" напередодні Об’єднавчого собору українського православ’я.

"І я вірю, що їхнє рішення буде продиктовано любов’ю до Бога і бажанням зцілити рани, бажанням відновити і відтворити церкви. Бо то рани, які були заподіяні українському православ’ю давніми і новими несправедливостями - несправедливостями щодо ієрархів, України та українців", - зазначив Президент.

"Їхня участь у Соборі і вибори предстоятеля будуть також обумовлені бажанням служити українському народу так, як служать капелани на фронті – синами українського народу є вони", - додав Петро Порошенко.

Нагадаємо, 11 жовтня за результатами засідання Синоду Вселенського патріархату було оголошено рішення, в якому йшлося, що Константинополь продовжує процедуру надання автокефалії церкві України.

Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

3 листопада Президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій підписали в Стамбулі угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом.

Як сказав за підсумками зустрічі Порошенко, угода створює умови для того, щоб "процес надання Томосу (про автокефалію. - Ред.) було проведено абсолютно в чіткій відповідності до канонів православної церкви". Глава держави назвав цей день, 3 листопада, історичним.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики