Цензор.НЕТ

01.12.18 11:30

Порошенко і Гройсман привітали українців із річницею референдуму за незалежність: Тоді ми сказали своє тверде "так"

1 грудня 1991 року - одна з центральних віх новітньої історії незалежної України.

Порошенко і Гройсман привітали українців із річницею референдуму за незалежність: Тоді ми сказали своє тверде "так"

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це Президент України Петро Порошенко написав у Facebook у суботу, 1 грудня, - день Всеукраїнського референдуму щодо проголошення незалежності України.

"Десятки мільйонів українців, за якими стояли покоління борців за волю та свободу Батьківщини, тоді сказали своє тверде "так" на Всеукраїнському референдумі. Однак відстоювати і захищати свою свободу нам доводиться сьогодні, коли підступний агресор намагається зламати нашу незалежність. Знаю, ми вистоїмо і обов'язково переможемо, адже правда - за нами!" - зазначив Порошенко.

Всеукраїнський референдум щодо проголошення незалежності, який відбувся 1 грудня 1991 року, став точкою відліку в історії України, і відтоді ми пройшли складний шлях, нагадав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на своїй сторінці у Facebook.

"27 років тому відбувся Всеукраїнський референдум щодо проголошення незалежності України. 90% тих, хто проголосував, сказали "так" вільній, самостійній країні. Цей день став точкою відліку у становленні нашої новітньої історії. Відтоді ми пройшли складний шлях, і зараз українцям доводиться відстоювати свою незалежність зі зброєю в руках. Але я знаю, що випробування загартовують нас, ми стаємо міцнішими і згуртованішими", - підкреслив Гройсман.

Він додав, що хто б і як нам не заважав, українці й надалі будуватимуть сильну країну.

Нагадаємо, Всеукраїнський референдум 1991 року - загальнонаціональний референдум на території колишньої УРСР щодо проголошення незалежності України. На ньому волевиявленням народу було підтверджено Акт проголошення незалежності України, прийнятий 24 серпня 1991 року Верховною Радою України, за який проголосували 346 народних депутатів.

У всіх 27 регіонах країни виборці підтримали Акт проголошення незалежності від 24 серпня 1991-го. Найменше - в Криму, але однак це була понад половина голосів - 54,2%.

У референдумі взяли участь 31 891 742 особи - 84,18% населення України. З них 28 804 071 особа (90,32%) проголосувала "за". Найбільше - на Тернопільщині (98,7%).

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики