Цензор.НЕТ

01.12.18 16:57

Митрополит Павло знав про майбутній обшук СБУ в Києво-Печерській лаврі

Він стверджує, що отримав ці відомості від джерела всередині СБУ і не знав тільки, коли саме до нього прийдуть з обшуком.

Митрополит Павло знав про майбутній обшук СБУ в Києво-Печерській лаврі

Священнослужителям заздалегідь було відомо про плани СБУ провести обшуки в Києво-Печерській лаврі. Про це в інтерв'ю виданню LB.ua заявив настоятель Лаври, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Павло, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Не вчора - ще 24 числа мені сказали, що 23 збиралося незаконне зборище СБУ і ось було таке питання. Вони думають, що немає наших там людей, але наші люди скрізь є ... Ось нам сказали, що це буде. Тільки ми не знали, коли. Вони сказали, є розпорядження - очевидно, що президента, якщо він давав вказівку", - сказав митрополит Павло.

"... Вчора мені сказали з СБУ, що розписані на впливових осіб наші імена: назвали Владику Антонія (Антоній Поканич); мене, грішного і, очевидно, Блаженнішого (Онуфрія), що ми йдемо в першій трійці. Мене це обурило. Спочатку говорили, будуть обшуки у всіх", - розповів настоятель Лаври.

Також митрополит Павло сказав, що, дізнавшись про обшуки, відправив смс очільнику СБУ Василю Грицаку.

"Ми - земляки, одного разу навіть зустрічалися. І ось я йому написав смс приблизно такого змісту:"Василю Сергійовичу, це правда, що є кримінальна справа? Якщо ви в цьому берете участь, мені шкода"", - розповів священнослужитель.

На думку митрополита Павла, обшуки проводяться для "приниження" гідності церковнослужителів. Саму церкву, до якої належить, він при цьому назвав "російською".

"Це робиться для приниження нашої гідності - служителів Російської православної церкви, вона ж Українська, але загалом вона Російська церква, бо Митрополит Іларіон у 1051 році назвав її Російською", - сказав митрополит Павло.

Нагадаємо, напередодні, 30 листопада співробітники СБУ провели обшук за місцем проживання намісника Києво-Печерської лаври митрополита Української православної церкви (Московського патріархату) Павла. Обшуки відбулися в рамках провадження про розпалювання міжрелігійної ворожнечі.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики