Цензор.НЕТ

02.12.18 18:50

Активні дії катерів ВМСУ за три місяці звели до нуля затримання суден береговою охороною ФСБ РФ в Азовському морі, - журналіст Клименко. ІНФОГРАФІКА

Затримання під час руху серед Азовського моря припинилися завдяки активним діям нових катерів ВМСУ. У помсту РФ різко збільшує час вимушеного очікування на вході і виході в Азовське море.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це пише у Facebook журналіст Андрій Клименко з посиланням на моніторингову групу "Майдану закордонних справ", "Інституту Чорноморських стратегічних досліджень" та BlackSeaNews.

Активні дії катерів ВМСУ за три місяці звели до нуля затримання суден береговою охороною ФСБ РФ в Азовському морі, - журналіст Клименко 01

"Всього зафіксовано 110 затримань безпосередньо в морі (із зупинкою судна під час руху за вимогою кораблів Берегової охорони ФСБ РФ за період з 17.05 по 31.10.2018 року. У 70 випадках (63,6%) затримувалися судна з вантажем на зворотному шляху з Маріуполя / Бердянська в напрямку Керченської протоки. 28 зі 110 суден (25,45%) належали або йшли під прапором країн ЄС. Ще більше - близько 35% - йшли з вантажами для замовників з ЄС", - йдеться в повідомленні.

Статистика має такий вигляд:
Травень 2018 року = 21 (8 EU).
Червень = 25 (4 EU).
Липень = 40 (12 EU).
Серпень = 14 (3 EU).
Вересень = 8 (1 EU)
Жовтень = 2 (0 EU).
Листопад = 0

За висновком моніторингової групи, зменшення затримань у морі в серпні зумовлено штормовою погодою, у вересні, жовтні, листопаді - перебазуванням та активними діями катерів ВМСУ, публікаціями та заявами на Заході.

"У вересні 2018 року район затримань суден під час руху змістився на 30 миль (50 км) на південь, ближче до окупованого Криму, у зв'язку з появою в Азовському морі нових артилерійських катерів ВМС України. 1-20, 22-31 жовтня, а також весь листопад 2018 року затримань посеред моря не було зовсім (фактор кораблів ВМСУ та навчань)", - інформують дослідники, уточнюючи, що вже за кілька днів після прибуття до Бердянська катери "Лубни" та "Кременчук" розпочали ескортування цивільних суден. "Це головна причина припинення затримань посеред моря", - наголошується в повідомленні.

Затримання суден посеред моря, зазначають розслідувачі, економічного сенсу не мають. Але вони забезпечували демонстраційний ефект, деморалізацію українських військових, розпач органів влади та населення; тренування екіпажів Берегової охорони ФСБ РФ для наступних завдань; провокування можливого casus belli; тренування екіпажів для подальших дій на українських морських маршрутах у Чорному морі.

Активні дії катерів ВМСУ за три місяці звели до нуля затримання суден береговою охороною ФСБ РФ в Азовському морі, - журналіст Клименко 02
Активні дії катерів ВМСУ за три місяці звели до нуля затримання суден береговою охороною ФСБ РФ в Азовському морі, - журналіст Клименко 03

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики