Цензор.НЕТ

03.12.18 08:41

Законопроект "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" є кроком уперед та відповідає європейським стандартам, - експерти Ради Європи

Законопроект "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (№9055) є послідовним і загалом відповідає європейським стандартам, - такого висновку дійшли експерти Ради Європи, аналізуючи законопроект, нещодавно поданий до Верховної Ради.

Законопроект "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" є кроком уперед та відповідає європейським стандартам, - експерти Ради Європи

"Законопроект є кроком уперед, порівняно з редакцією Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", що діє з 2012 року. Три основні засади, на яких ґрунтується адвокатська діяльність, - це незалежність, лояльність до клієнта і збереження професійної таємниці. Всі три засади разом із принципами верховенства права, уникнення конфлікту інтересів, доброчесності тощо, передбачені законопроектом", - йдеться у висновку, підготовленому у рамках проекту Ради Європи "Підтримка впровадження судової реформи в Україні", передає Цензор.НЕТ.

За оцінкою європейських експертів, "положення законопроекту загалом відповідають стандартам Ради Європи щодо регулювання та захисту професії адвоката, а за окремими напрямами забезпечують навіть більший, аніж вимагають стандарти, захист адвокатів у здійсненні ними своїх професійних обов’язків, у саморегулюванні та самоврядуванні своєї спільноти".

Ініціатором проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" є Президент України Петро Порошенко. Законопроект № 9055 зареєстровано у Верховній Раді 6 вересня 2018 р.

Нагадаємо, реформа адвокатури, разом зі змінами до Конституції України, процесуального законодавства, судоустрою та судочинства, є важливою частиною судової реформи.

Нагадаємо, що згідно з опитуваннями, проведеними у вересні 2018 р. Програмою реформування сектору юстиції "Нове правосуддя" USAID, 70% правників позитивно оцінюють результати судової реформи в Україні. Згідно з цим дослідженням, правники значно більше довіряють судовій владі (41%), ніж органам прокуратури (30%), НАЗК, НАБУ, СБУ (28%), поліції (25%), парламенту (13%).

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики