Цензор.НЕТ

03.12.18 10:35

Щоразу виходячи з Держміграційної служби, я почуваюся нікчемою, - сестра Сенцова ніяк не може отримати обіцяне їй громадянство

Сестра українського політв'язня режисера Олега Сенцова Наталія Каплан заявила, що через проблеми з продовженням посвідки на проживання в Україні її можуть не пустити в країну після виїзду в Страсбург на вручення премії Сахарова, яку вона має отримати замість брата. Правозахисниця Марія Томак заявила, що українська влада обіцяла Каплан громадянство України, але досі його не надала.

Щоразу виходячи з Держміграційної служби, я почуваюся нікчемою, - сестра Сенцова ніяк не може отримати обіцяне їй громадянство

Двоюрідна сестра незаконно утримуваного Росією українського режисера Олега Сенцова Наталія Каплан заявила, що не повідомляла про проблеми з Державною міграційною службою (ДМС) України, тому що "не хотіла хизуватися ім'ям брата", передає Цензор.НЕТ.

"Мені дуже соромно і складно щось просити. Плюс до всього почуття провини, що я не можу впоратися зі, здавалося б, елементарними речами. Так, щоразу виходячи з ДМС, я почуваюся повною нікчемою. За документами я не Сенцова і не Каплан (це псевдонім), а хизуватися ім'ям Олега мені не хочеться, це неправильно і незручно. Я і так сита по горло, що живу його життям, а не своїм. Мені дуже незручно перед іншими іноземцями, які теж проходять кола пекла, але за них ніхто не вступається, якщо не пощастить, їх просто виштовхують з країни або вони змушені жити в статусі нелегала", - написала Каплан у Facebook 2 грудня.

Вона зазначила, що на час, коли у неї був призначений візит до ДМС, "намалювалася" зустріч з політиками міжнародного рівня.

"Олег тоді був на голодуванні, і скасовувати зустріч заради поїздки в ДМС здавалося дурним. Зараз це дурним не здається, тому що з політиками на міжнародній арені простіше домовитися, ніж з ДМС. Якщо мені не продовжать документи, я не зможу поїхати на вручення премії Сахарова. Точніше, поїхати я зможу, але от назад в Україну мене вже не пустять. А повертатися в Росію зовсім не хочеться. Не хочеться і півроку жити в Білорусі, як мені радили в ДМС", - заявила вона.

Правозахисниця Марія Томак 1 грудня повідомляла в Facebook, що "останні п'ять років Наталя Кончева (Каплан) присвятила своє життя Сенцову".

Після переїзду до України кілька років тому, з боку Адміністрації Президента України була обіцянка надати Наталі громадянство України. Утім, натомість сестра Сенцова досі змушена проходити раз на півроку принизливі (не тільки для неї, а абсолютно для всіх) процедури в Державній Міграційній Службі України. Наприклад, кілька тижнів тому ми з нею їхали на 5 ранку до ДМС на Березняківську, щоб зайняти чергу. Чергу не на подачу документів навіть, а чергу, щоб отримати талон в електронну чергу! Стояння годину на морозі, папірці зі списком прізвищ у черзі, які ліпляться на двері жуйкою, а потім - бої без правил між тими, хто претендує на те, що він у цій черзі до електронної черги - перший", - написала Томак.

На її думку, таке ставлення до сестри Сенцова є "цинічним".

Томак повідомила, що 3 грудня Каплан призначено співбесіду в ДМС з приводу дозволу на проживання.

"Попередня посвідка на проживання прострочена, оскільки влітку, коли треба було займатися цим питанням, Наталія займалася голодуванням Олега. В той же час, 10 грудня вона повинна бути в Європарламенті, щоб отримати премію Сахарова для свого брата. І, знаєте, я думаю, що, можливо, це не так погано, якщо назад в Україну її пустять? Ось прямо з премією Сахарова. Можливо, тоді нарешті згадають про обіцянку?", - додала правозахисниця.

2 грудня міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що Каплан 17 разів приходила в ДМС для продовження посвідки на проживання. Він зажадав від служби "припинити знущатися з людей".

Щоразу виходячи з Держміграційної служби, я почуваюся нікчемою, - сестра Сенцова ніяк не може отримати обіцяне їй громадянство 01

Щоразу виходячи з Держміграційної служби, я почуваюся нікчемою, - сестра Сенцова ніяк не може отримати обіцяне їй громадянство 02
Щоразу виходячи з Держміграційної служби, я почуваюся нікчемою, - сестра Сенцова ніяк не може отримати обіцяне їй громадянство 03
Щоразу виходячи з Держміграційної служби, я почуваюся нікчемою, - сестра Сенцова ніяк не може отримати обіцяне їй громадянство 04

Нагадуємо, українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, Кольченка засудили до 10 років позбавлення волі, а Сенцова - до 20.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів.

5 жовтня Сенцов заявив про припинення голодування з наступного дня. Він зазначив, що в разі продовження до нього застосували б примусове годування через його критичний стан.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики