Цензор.НЕТ

03.12.18 10:46

Згідно з рішенням ЄСПЛ сьогодні РФ зобов'язана надати інформацію про захоплених нею в полон українських моряків, - Порошенко

Влада Російської Федерації, згідно з рішенням Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), в понеділок, 3 грудня, має надати інформацію про захоплення українських моряків і юридичні підстави їхнього затримання, місця їхнього утримання, завдані поранення і надану медичну допомогу, наголошує президент України Петро Порошенко і висловлює сподівання, що це рішення буде виконано.

Згідно з рішенням ЄСПЛ сьогодні РФ зобов'язана надати інформацію про захоплених нею в полон українських моряків, - Порошенко

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це він повідомив, відкриваючи форум "70 років загальної декларації прав людини: порядок денний для України" в понеділок у Києві.

"ЄСПЛ у відповідь на звернення України вже ухвалив термінове і важливе рішення - зобов'язав Росію надати інформацію про захоплених моряків і юридичні підстави їхнього утримання, місця їхнього утримання, завдані поранення та надання їм медичної допомоги. Цю інформацію, відповідно до рішення суду, уряд Російської Федерації має надати сьогодні", - заявив Порошенко.

Глава держави висловив сподівання, що це відбудеться, і "свавілля стосовно наших моряків нарешті буде припинено".

Як повідомлялося, Петренко на засіданні уряду 28 листопада повідомив, що Міністерство юстиції від імені Кабінету Міністрів звернулося до ЄСПЛ для захисту захоплених РФ українських військових моряків. За його словами, позиція України полягає в тому, що захоплені моряки є військовополоненими і до них мають застосовуватися всі гарантії захисту, які визначені Женевськими конвенціями.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики