У Верховній Раді зареєстровано законопроект про заборону символіки "Беркута"

2803 42
У Верховній Раді зареєстровано законопроект про заборону символіки "Беркута"

Законопроект внесли народний депутат від "Самопомочі" Олена Сотник і нардеп від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм.

У понеділок, 3 грудня на розгляд комітетів Верховної Ради направлено законопроект, що передбачає заборону пропаганди колишнього спецпідрозділу міліції "Беркут" і його символіки. Документ був зареєстрований 30 листопада, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на офіційний портал парламенту.

Законопроект внесли народний депутат від "Самопомочі" Олена Сотник і нардеп від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм.

"Підрозділи міліції "Беркут" активно застосовувалися владою - як центральною, так і місцевою - для досягнення особистих політичних або бізнес-інтересів. Існувала практика використання "Беркута" для придушення мітингів і демонстрацій. При цьому застосування сили проти громадян часто було непропорційним і жорстоким", - сказано в пояснювальній записці.

У ній зазначається, що найбільшого розмаху протиправна діяльність "Беркута" досягла під час Євромайдану і Революції гідності.

Найєм у Facebook написав про символіку "Беркута", що "всьому цьому місце в музеях і на виставках".

"Можна скільки завгодно довго нести квіти до пам'ятників, виступати з полум'яними промовами, але є впертий факт, який неможливо приховати: співробітники "Беркута" досі працюють у лавах Національної поліції. І це наша ганьба. Якби я був генеральним прокурором, головою МВС або навіть ГБР, я б зробив усе, щоби "Беркут" і все, що з ним пов'язане, загубилися в історії", - заявив нардеп.

Раніше керівник Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк повідомив, що у справах про 73 вбивства на Майдані підозри повідомили 56 особам.

Також у ГПУ розповіли, що розслідують 4700 злочинів проти учасників Майдану, більшість із цих справ розкрито.

15 листопада в Генпрокуратурі повідомили, що правоохоронці затримали снайпера, підозрюваного у вбивстві одного учасника Майдану 20 лютого 2014. За словами адвоката, снайпер підозрюється саме у вбивстві Майданівця Олександра Храпаченка.

Всі злочини, вчинені під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику "Справу Майдану", яка налічує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників і 13 силовиків).

Топ коментарі
+19 Toshno Newapkokrad
Скоти!
5! років пройшло а ні 1 тварина із тої мусарської банди за убивства на Майдані не покарана
показати весь коментар
03.12.2018 21:16
+19 Леонид Днепр
Потужно.. І в той же час більше 30-ти підозрюваних в побитті людей на Майдані беркутівців звільнені від кримінальної відповідальності тому, що закінчився термін притягнення їх до відповідальності.. Нам напередодні виборів пропонують купитися на емоції, а не на результат виконання петьою петіної передвиборчої програми "Жити по-новому!"..
показати весь коментар
03.12.2018 21:22
+18 RobinHood dfb9bea2
Беркутню переаттестовали в реФФормированную полицию, выдали новые машины и форму, а виновата осталась птичка на эмблеме В Верховной Раде зарегистрирован законопроект о запрете символики "Беркута" - Цензор.НЕТ 9585
показати весь коментар
03.12.2018 21:17